صفحه اصلی > خطبه ها و رودان : مشروح خطبه نماز جمعه شهرستان رودان

مشروح خطبه نماز جمعه شهرستان رودان

خطیب نماز جمعه شهرستان رودان در اجتماع پرشور نمازگزاران جمعه با تبریک هفته سربازان گمنام امام زمان علیه السلام گفت:مجموعه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی از مومن ترین و مردمی ترین و مشروع ترین دستگاه اطلاعاتی دنیاست و همین مولفه ها این مجموعه انقلابی را تبدیل به قوی ترین دستگاههای اطلاعاتی دنیا کرده است که با وجود این همه دشمن کمر بسته برای ناامنی در این کشور و از طرفی برگزاری بزرگ ترین و بیشترین اجتماعات عمومی اما میبینید که با عنایت حضرت ولی عصر و مجاهدت مخلصانه این فرزندان مخلص ملت ایران بحمدلله امنیت خوبی را شاهد هستیم .

وی ضمن تقدیر از برقراری امنیت در اجتماعات مردمی و خصوصا مراسم ۲۲ بهمن امسال تاکید کرد:راهپیمایی گسترده و میلیونی 22 بهمن حقیقتا از جهت گستردگی و جمعیت در دنیا نظیر ندارد و دشمنان ما هم فراوان برای ناامنی این مراسم نقشه کشیده بودند اما کورخوانده اند این احمق ها بارها درایت و شجاعت دستگاه اطلاعاتی ما را امتحان کرده اند و در این ایام نیز شکست دیگری را تجربه و سیلی محکمی خوردند لذا با نگاهی به حجم توطئه ها و نقشه های دشمن علیه امنیت ملت ایران و آرامش حاکم بر کشور به خوبی متوجه مجاهدت و ایثارگری فرزندان گمنام ملت ایران در مجموعه وزارت اطلاعات خواهیم شد که به فضل الهی توانسته اند توطئه های بزرگ دشمن را خنثی نمایند و این عزیزان بدانند مردم ما قدردان تلاش ها و فداکاری های شما هستند و وجود چنین فرزندانی را فخر و افتخار خود میدانند.

حجت الاسلام بارانی با اشاره به انتخابات مهم مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی و نقش این دو مجلس در نظام اسلامی تصریح کرد:یکی از ابزارهای مهمّ قوّتِ کشور انتخابات است و اهمّیّت مجلس خبرگان «انتخاب رهبر مناسب در موقع لازم»، و «مراقبت از حفظ شرایط حیاتی رهبر در طول زمان» است و مجلس شورای اسلامی، ریل‌گذار آینده‌ی کشور است از طرف دیگر حضور پُرشور مردم در انتخابات، وحدت ملّی و انگیزه‌ی ملّت برای حضور در صحنه را نشان میدهد و این خیلی مهم است للذا نگاه دوست و دشمن به این انتخابات و حضور مردم است

وی افزود:عدم شرکت در انتخابات به خاطر مخالفت با وضعیت فعلی اقتصادی، گزینه‌ی مناسبی نیست اما برعکس انتخابات فرصتی برای انتخاب مسئولین لایق و حلال مشکلات است ومشارکت جدی و همبستگی بالای مردمی فرصتی برای رشد اقتصادی کشور را به‌دنبال دارد. و مشارکت کم انتخاباتی مردم، منجر به بروز آسیب‌های امنیتی است. حضور در انتخابات به مراتب مؤثرتر از قدرت نظامی است. انتخابات نشان‌دهنده‌ی عزم و اقتدار ملی است. بنابراین عدم حضور، نه تنها مشکلی را برطرف نمی‌کند بلکه مشکلات را زیادتر و پیچیده‌تر می‌کند.

امام جمعه رودان با بیان اینکه قدرت ملّی موجب امنیّت کشور میشود و دشمن را ناامید میکند ضمن دعوت به تواصی حضور در انتخابات اظهار کرد: هر برگ رای شما تیری است در قلب دشمن ؛این یک واقعیت است و به همین دلیل است که ان سردار مجاهد میدان دفاع مقدس و دفاع از حرم میگوید حاضرم همه سالهای مجاهدت خود را در ایران و سوریه با یک برگ رای شما عوض کنم چون او میداند دشمن به دنبال چیست؟و حضور شما در میدان چه ضربه محکمی به این دشمن خون اشام گرگ صفت میزند .

رییس شورای فرهنگ عمومی رودان انتخاب اصلح را مساله مهم دیگر درمیدان انتخابات ارزیابی و تاکید کرد:اصلح ویژگی هایی دارد که باید شخصیت و عملکرد و سابقه افراد را با این شاخص ها سنجید که در کلام امامین انقلاب بارها بیان شده اند .
حضرت امام خمینی بارها فرمودندکه باید خودتان تشخیص بدهید که آدم صحیحى است تا این‌که بتوانید رأى بدهید. مجرد این‌که این آدم یک آدم خوبى است ، اول وقت نمازش را می‌خواند و نماز شب می‌خواند. این براى مجلس کفایت نمى‌کند. مجلس اشخاص سیاسى لازم دارد، اشخاص اقتصاددان لازم دارد، اشخاص سیاستمدار لازم دارد، اشخاص مطلع بر اوضاع جهان لازم دارد. باید تعهد به اسلام باشد و موافقت با جمهورى اسلامى باشد لکن این مسائل هم باشد.و مقام معظم رهبری نیزهمواره در دیدار‌های خود بر شاخصه‌های یک نماینده اصلح تأکید کرده است .

امام جمعه شهرستان رودان در بیان شاخصه های کاندیدای اصلح به شاخصه ی کارآمدی مدیریتی؛دارای عقلانیت و شجاعت در عمل
؛ دارای همت جهادی
؛حاضر در بین مردم
؛ بصیر، ، با تدبیر و با برنامه‌
،دوری از منفعت‌های شخصی و حزبی
، استفاده از شیوه تبلیغاتی صحیح
،پرهیز از بد اخلاقی‌های انتخاباتی

پست های مرتبط

خطبه های 10 فروردین 1403

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده در خطبه های نماز جمعه بندرعباس…

۱۱ فروردین ۱۴۰۳

خطبه های 18 اسفند 1402

خطبه های نماز جمعه بندرعباس: تقدیر از مشارکت مردم در انتخابات: حجت…

گزیده ای از خطبه های 4 اسفند پارسیان

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل نیا : کاندیداها و طرفداران اخلاق را…

۷ اسفند ۱۴۰۲

دیدگاهتان را بنویسید