صفحه اصلی > بندرعباس و خطبه ها : گزیده ای از خطبه های نمازجمعه ۱۴ مهر بندرعباس

گزیده ای از خطبه های نمازجمعه ۱۴ مهر بندرعباس

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده در خطبه‌های نمازجمعه بندرعباس با تبریک هفته فراجا افزود: با تلاش‌های نیروی انتظامی در استان عرصه بر قاچاقچیان و برهم زنندگان امنیت در دریا و زمین تنگ شده است.
نماینده، ولی فقیه در هرمزگان گفت: مجموعه عظیم فراجا منشا خدمت و برکت است.
امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون در هرمزگان فراجا پنج شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده، گفت: شهدای نیروی انتظامی با از خودگذشتگی و از دست دادن جان خود، امنیت را برای جامعه به وجود می‌آورند.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده افزود: فراجا برای سرقت‌های خُرد در محله‌ها و روستا‌ها چاره اندیشی کند.
نماینده، ولی فقیه در هرمزگان گفت: شورا‌های اسلامی روستا‌ها برای کاهش سرقت‌های خرد با پلیس بیشتر همکاری کنند.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده افزود: منشا بیشتر این سرقت‌های خرد یا معتادان هستند و یا افرادی که ناهنجاری‌های اجتماعی دارند.
امام جمعه بندرعباس با اشاره به روز نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: قدرت و شوکت در آب‌های نیلگون خلیج فارس مدیون مجاهدت‌های نیروی دریایی سپاه است.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده افزود: ارتش و سپاه دو بالی هستند که در حوزه‌های دریایی اقتدار و عزت را برای کشور تامین و تضمین می‌کنند.
نماینده، ولی فقیه در هرمزگان با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش در مناطق مختلف دنیا حضور می‌یابد، گفت: در آینده شاهد اتفاقات خوبی و مبارکی خواهیم بود.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده افزود: سپاه پاسداران با قدرتش، خواب دشمنان را آشفته کرده است.
امام جمعه بندرعباس با اشاره به هفته وقف از دهم تا شانزدهم مهر گفت: مردم و مسئولان نسبت به ادای حقوق موقوفه توجه بیشتری کنند و وقف حتماً باید در مسیری که واقف تعیین کرده، استفاده شود.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده افزود: با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک و اداره اوقاف و امور خیریه موقوفات بدون سند، سند دارد می‌شوند.
نماینده، ولی فقیه در هرمزگان افزود: موقوفات باید در مسیر نیاز جامعه هدایت شود و اکنون ازدواج زوج‌های نیازمند، حمایت از محرومان و پژوهش‌های علمی، بخشی از نیاز جامعه است.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده افزود: از مردم تقاضا داریم اگر موقوفه‌ای می‌شناسند که زیر نظر اداره کل اوقاف نیست حتماً معرفی کنند.
امام جمعه بندرعباس با اشاره به ۱۶ مهر؛ روز کودک گفت: ساماندهی مهدکودک‌ها و پیش دبستانی‌ها زیر نظر وزارت آموزش و پرورش باید به جدیت دنبال شود.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده افزود: برخی اتفاقات در مهدکودک‌ها نگران کننده است که نشان می‌دهد این مجموعه باید زیر نظر یک نظام آموزشی واحد اداره شود.
نماینده، ولی فقیه در هرمزگان گفت: سند ۲۰۳۰ سند خفت، خواری و ذلت جامعه بود که تلاش می‌کرد کودکان را به عنوان سربازان دشمن آماده کند.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده افزود: مردم در برخی از مناطق استان در کنار دریا هستند، اما تشنه اند و با تانکر هر ۱۵ یا ۲۰ روز یکبار به منطق آن‌ها آبرسانی می‌شود.
امام جمعه بندرعباس گفت: در آبرسانی به روستا‌ها کار‌های خوبی انجام شده است و دغدغه آب از اولویت نخست استاندار هرمزگان است.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده افزود: البته باید رفع مشکل کم آبی در برخی از مناطق استان به جدیت دنبال تا در آینده نزدیک این معضل برطرف شود.
امام جمعه بندرعباس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: احتکار یکی از آسیب‌های حوزه بازار، حرام و از گناهان کبیره است که به جامعه لطمه وارد می‌کند

پست های مرتبط

خطبه های 10 فروردین 1403

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده در خطبه های نماز جمعه بندرعباس…

۱۱ فروردین ۱۴۰۳

خطبه های 18 اسفند 1402

خطبه های نماز جمعه بندرعباس: تقدیر از مشارکت مردم در انتخابات: حجت…

مشروح خطبه نماز جمعه شهرستان رودان

خطیب نماز جمعه شهرستان رودان در اجتماع پرشور نمازگزاران جمعه با تبریک…

۷ اسفند ۱۴۰۲

دیدگاهتان را بنویسید