صفحه اصلی > خطبه ها و رودان : گزیده ای از خطبه های نماز جمعه 21 مهر رودان

گزیده ای از خطبه های نماز جمعه 21 مهر رودان

خطیب نماز جمعه شهرستان رودان در اجتماع باشکوه نمازگزاران جمعه در مسجد میرکمال الدین ضمن محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین با اشاره به جنایات متعدد چند ماه اخیر صهیونیست ها گفت: ظلم و ستم علیه مردم؛ هتک حرمت مسجد الاقصی؛ شکنجه وحشیانه اسرا و تلاش جهت تخریب قبله اول مسلمین و…. موجب خشم فروخورده فلسطینی ها شده بود که بالاخره این خشم مقدس تبدیل به طوفانی شد که شوره زار صهیونیست ها را در نوردید .

وی با بیان ابعاد متفاوت این عملیات نسبت به عملیات های سابق عنوان کرد: در این عملیات پیچیده ؛ غافلگیرانه ؛ سریع و همه جانبه برای اولین بار مقاومت فلسطین از صحنه نبرد را از دفاع به حمله و از میدان محدود به گسترده کشاند به گونه ای که به اذعان کارشناسان این نوع عملیات در مقیاس چند گروه مقاومت با امکاناتی ناچیز یک اقدام بهت آور و شگفت انگیز بود.

حجت الاسلام بارانی با اشاره به بیانات حکیمانه رهبر عالیقدر انقلاب؛این عملیات را شکستی بزرگ و غیر قابل ترمیم برای صهیونیست ها ارزیابی و تاکید کرد: هیمنه اطلاعاتی؛ غرور نظامی و ابهت پوشالی دشمن غاصب صهیونیستی در همان روز اول عملیات دچار فروپاشی شد و این عملیات به حدی موفق و بزرگ بود که کارشناسان تاریخ ۸۰ ساله اخیر فلسطین را به قبل و بعد این عملیات تقسیم می‌کنند و آن را نقطه عطف مقاومت اسلامی معرفی می کنند .

امام جمعه شهرستان رودان افزود: امروز رژیم صهیونیستی با حقارت کامل روبه زوال است و جبهه مقاومت به پرچمداری ایران اسلامی در حال بلوغ و بالندگی است و این واقعیت میدان حاوی پیامی رسا برای پادوها و مجریان مفلوک نقشه ها و سیاست های امریکاو رژیم صهیونیستی در منطقه است که بدانند که اگر بخواهند به این مسیر غلط خود علیه امت اسلامی در عادی سازی روابط ادامه بدهند با پاسخ قوی و سخت جبهه مقاومت مواجه خواهند شد .

حجت الاسلام بارانی رژیم صهیونیستی و حامیانش را در ضعیف ترین دوران حکمرانی دانسته و گفت: یک هفته از حمله مقاومت گذشته اما هنوز صهیونیست ها جرات حمله زمینی به غزه را ندارد و آمریکایی ها نیز فقط از راه دور زوزه می‌کشند اما همه بدانند اراده الهی بر این تعلق گرفته که این غده سرطانی بدست جوانان مجاهد فلسطینی از صفحه روزگار محو بشود.

رییس شورای فرهنگ عمومی رودان با گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش ؛ سلامت جامعه را در گرو توجه به همه ابعاد سلامت دانسته و تصریح کرد: یکی از ابعاد مهم سلامت ورزش است که در روایات بر آن فراوان تاکید شده است و این مستلزم اهتمام جدی مردم و مسئولین به این مقوله مهم است زیرا به دلیل فرهنگ های غلط زندگی شهرنشینی بسیاری از بیماری ها به دلیل کم تحرکی و عدم ورزش در جامعه شایع شده است.

وی با اشاره به خدمات فراوان نظام اسلامی در حوزه ورزش و ایجاد زمینه برای درخشش ورزشکاران ایرانی در میدان های بزرگ جهانی و همچنین ایجاد زیرساخت های فراوان ورزشی در نقاط مختلف کشور گفت: امروز تحول در حوزه ورزش قابل قیاس با گذشته نیست اما یکی از نکات مهم توزیع عادلانه امکانات و زیرساخت های ورزشی در کشور است که متاسفانه شهرستان رودان از این مساله مردم واقع شده است و با وجود نیروی مستعد ؛ و فعال و علاقه مند ورزشکار هنوز امکانات مناسبی برای این عزیزان فراهم نشده است.

حجت الاسلام بارانی شهرستان رودان را دیار جوانان مومن؛مستعد ،خلاق و با همت معرفی کرده و تاکید کرد: رودان در رشته های مختلف ورزشی فردی و تیمی دارای ظرفیت های بالایی در سطح ملی است اما این عزیزان نیازمند حمایت و پشتیبانی بیشتر مسئولین. مردم برای درخشش در میدان جهانی هستند لذا باید تصمیماتی اتخاذ گردد تا از این قهرمانان و افتخارات ورزشی شهرستان حمایت بیشتری صورت گیرد .

رییس شورای فرهنگ عمومی رودان ورزش بانوان را ضرورت مهم جامعه دانسته و ضمن گلایه از عدم وجود زیرساخت های ورزشی مخصوص بانوان گفت: شهرداران محترم در تقویت و تجهیز پارک بانوان و اداره ورزش و جوانان در احداث سالن چند منظوره ویژه بانوان باید اقدام کنند و همه باید بدانیم که اگر در حوزه ورزش سرمایه گذاری نکنیم قطعا جامعه دچار آسیب هایی خواهد شد که چند برابر آن هزینه ها را باید صرف رفع آن آسیب ها کنیم .

امام جمعه شهرستان رودان در پایان خواستار برنامه ریزی و احداث زمین های چمن مصنوعی محلات؛ خانه های ورزش روستایی؛ سالن های ورزشی چند منظوره؛ تسریع در تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی و ایجاد زمینه اشتغال پایدار قهرمانان ورزشی در رودان از متولیان امر شد.

پست های مرتبط

خطبه های 10 فروردین 1403

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده در خطبه های نماز جمعه بندرعباس…

۱۱ فروردین ۱۴۰۳

خطبه های 18 اسفند 1402

خطبه های نماز جمعه بندرعباس: تقدیر از مشارکت مردم در انتخابات: حجت…

مشروح خطبه نماز جمعه شهرستان رودان

خطیب نماز جمعه شهرستان رودان در اجتماع پرشور نمازگزاران جمعه با تبریک…

۷ اسفند ۱۴۰۲

دیدگاهتان را بنویسید