صفحه اصلی > رودان : گزیده ای از خطبه های 26 آبان رودان

گزیده ای از خطبه های 26 آبان رودان

حجت‌الاسلام محمد بارانی در خطبه های نماز جمعه ظهر امروز رودان با تبریک سالروز ولادت عقیله بنی هاشم زینب کبری سلام الله علیها گفت: حضرت یک بانوی برجسته تاریخ است که عظمت حضور یک زن را در یکی از مهمترین مسائل تاریخ نشان داد و با مجاهدت ایشان یک شکست نظامی ظاهری تبدیل به یک پیروزی قطعی و دائمی شد.

وی صبر و بصیرت را دو ویژگی مهم عقیله بنی هاشم معرفی و تصریح کرد: این دو خصوصیت برای علمداری جبهه حق لازم و ضروری است لذا جامعه انقلابی ایران اسلامی که امروز توفیق پرچمداری عمومی جبهه حق را دارد نیز باید خود را متصف به این عوامل مهم کند.

حجت الاسلام بارانی با گرامیداشت روز پرستار عنوان کرد: پرستاران از شریف ترین و خدوم ترین اقشار جامعه هستند که مجاهدت این عزیزان در ایام کرونا سند روشن این ادعاست و همگان مشاهده کردند که قشر پرستار جان خود را برای خدمت به مردم کف دست گرفتند.

وی افزود: استخدام قطعی پرستاران دوران کرونا، اجرای کامل قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، جبران کمبود نیروی پرستار در مراکز درمانی و تضمین امنیت شغلی پرستاران از مهمترین مطالبات این عزیزان است که امیدوارم به همکاری مجلس و دولت محقق گردد.

امام جمعه رودان در ادامه هفته بسیج به طرح کاشت صد هزار درخت مثمر در رودان اشاره کرده و گفت: یقینا با حضور بسیج این طرح ماندگار و ضروری اجرا خواهد شد و از مسئولین می خواهم که زمینه مشارکت عمومی را در این طرح فراهم کنند.

حجت الاسلام بارانی با محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه و بمباران بیمارستان ها و کشتار زنان و کودکان بی دفاع عنوان کرد: به برکت خون شهدای مظلوم غزه امروز شاهد بیداری افکار عمومی دنیا از انگلیس تا آمریکا و آسیا هستیم که ملت ها اجتماعات صدها هزار نفری را برپا می‌کنند و قطعا بعد از این جنایات نگاه دنیا به مساله فلسطین تغییر کرده و به قبل برنخواهد گشت.

حجت الاسلام بارانی در تبیین شکست تحقیر آمیز صهیونیست های مدعی ارتش مجهز و قدرتمند دنیا گفت: با گذشت حدود بیست از حمله زمینی به غزه ؛ تصرف یک بیمارستان تنها دستاورد صهیونیست ها بوده که جز فضاحت و بی آبرویی برای آنها چیزی را رقم نزده است لذا اربابان آمریکایی و اروپایی شان به فکر آتش بس موقت افتاده اند که این اوج وقاحت است.

وی با اشاره به آمادگی جبهه مقاومت و نامه فرمانده نیروی قدس سپاه به مجاهدان فلسطینی گفت: جبهه مقاومت از عراق تا سوریه و یمن به دفاع از این ملت مظلوم پرداخته است و بخش دیگر حمایت؛ حضور ملت‌ها در صحنه است که از همگی مردم مومن رودان دعوت می کنم در راهپیمایی سراسری روز شنبه حضور باشکوه داشته باشند.

پست های مرتبط

مشروح خطبه نماز جمعه شهرستان رودان

خطیب نماز جمعه شهرستان رودان در اجتماع پرشور نمازگزاران جمعه با تبریک…

۷ اسفند ۱۴۰۲

گزیده ای از خطبه های 17 آذر رودان

خطیب نماز جمعه شهرستان رودان در اجتماع باشکوه نمازگزاران جمعه در مسجد…

۲۰ آذر ۱۴۰۲

گزیده ای از خطبه های 10 آذر رودان

خطیب نماز جمعه شهرستان رودان با گرامیداشت شهادت ایه الله مدرس و…

۱۱ آذر ۱۴۰۲

دیدگاهتان را بنویسید