صفحه اصلی > پارسیان و خطبه ها : گزیده ای از خطبه های 26 آبان پارسیان

گزیده ای از خطبه های 26 آبان پارسیان

حجت الاسلام جواد اسماعیل نیا امام جمعه شهرستان پارسیان ظهر امروز در خطبه های این هفته نماز جمعه به تفسیر آیه ۲۸ سوره رعد (الا بذکر الله تطمئن القلوب) پرداخت و اظهار داشت: ما از خداییم و هر مقدار که به خدا بیشتر وصل شویم آرامش ما بیشتر خواهد بود.

 وی افزود: نماز جمعه مصداق یاد خداست که در قرآن خدای بزرگ، مومنین را امر به شتاب کردن در رفتن به سمت نماز جمعه می‌فرماید، نماز جمعه دعوت به تقواست نماز جمعه بصیرت افزاست  نماز جمعه میدان جهاد تبیین است پس باید قدر این نعمت بزرگ را با حضور و حمایت خود بدانیم.

امام جمعه شهرستان پارسیان ضمن تبریک میلاد حضرت زینب (س) روز پرستار را گرامی داشت و یادآور شد: بانوان جامعه ما باید حضرت زینب را الگوی خود در جهادتبیین قراردهند.

حجت الاسلام اسماعیل نیا هفته بسیج را تبریک گفت و بیان داشت: تا زمانی که فرهنگ بسیجی برکشور ما حاکم باشد پیشرفت های ما معجزه آسا و دشمنان ما ناکام خواهندبود.

امام جمعه شهرستان پارسیان انتخابات را مظهر جمهوریت نظام دانست و گفت: علیرغم خواست دشمنان امسال حدود ۲۵ هزار کاندیدا برای مجلس نام نوشتند بیش از هردوره دیگر. واین افزایش کاندیداها قطعا منجر به افزایش مشارکت مردم شریف خواهدشد به شرطی که مسئولان با خدمات خالصانه  مشارکت سازی کنند نه مشارکت سوزی.

این استاد حوزه ودانشگاه به جنایات اسراییل در غزه اشاره کرد و اظهار داشت: آمریکا واسراییل که خود را قدرت برتر میدانستندامروز کشتن نوزادان و تصرف اتاق عملهای بیمارستان را پیروزی خود می دانند آنها بدانند مرگ آنها فرارسیده است.

حجت الاسلام اسماعیل نیا در پایان به نکته ای پیرامون شهرستان اشاره کرد و گفت: پارسیان در آستانه استقرار صنایع بزرگی است جمعیت این شهرستان حداقل دوبرابرمی شود، شهرها و روستاها و حوزه های درمانی آموزشی خدماتی و… ما ظرفیت پذیرش این حجم جمعیتی را ندارد.

وی ادامه داد: باید اول پیوستهای فرهنگی اجتماعی را اجراکنند بعد به سراغ توسعه اقتصادی بروند در غیر این صورت مشکلات زیادی به بار می آورند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان پارسیان یادآور شد: اکثر ادارات ما نیروی کافی ندارند فقط یک اسم و تابلو آمده مردم سرگردانند. بیمارستان ما ظرفیت خدمت دهی به  این حجم نیروی عزیز غیر بومی ندارد، مدارس ما امکان پذیرش فرزندان خانواده های جدید را ندارد و امکانات ما جوابگو نیست و باید در این زمینه فکری شود.

پست های مرتبط

خطبه های 10 فروردین 1403

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده در خطبه های نماز جمعه بندرعباس…

۱۱ فروردین ۱۴۰۳

خطبه های 18 اسفند 1402

خطبه های نماز جمعه بندرعباس: تقدیر از مشارکت مردم در انتخابات: حجت…

مشروح خطبه نماز جمعه شهرستان رودان

خطیب نماز جمعه شهرستان رودان در اجتماع پرشور نمازگزاران جمعه با تبریک…

۷ اسفند ۱۴۰۲

دیدگاهتان را بنویسید