صفحه اصلی > پارسیان و خطبه ها : گزیده ای از خطبه های 5 آبان پارسیان

گزیده ای از خطبه های 5 آبان پارسیان

امام جمعه شهرستان پارسیان :
طوفان الاقصی دستاوردهای عظیم سیاسی، اجتماعی و گفتمانی برای فلسطین و مسلمانان داشت و هولوکاست ونسل کشی صهیونیست‌ها وتنفس مصنوعی آمریکا و غرب نمی‌تواند جنازه متعفن اسرائیل را زنده کند.

نماز جمعه باشکوه پنجم آبان ماه ۱۴۰۲ با حضور مردم مومن و ولایت مدار شهرستان پارسیان به امامت امام جمعه شهرستان حجت الاسلام والمسلمین دکتر اسماعیل نیا برگزار گردید .

حجت الاسلام والمسلمین دکتر اسماعیل نیا در خطبه اول به تفسیر آیاتی از سوره اسراء پرداخت و بیان داشت:
قرآن می فرماید: بنی اسرائیل دو بار حکومت تشکیل دادند بعد از هر دو بار جنایت‌ها و فساد زیادی کردند خداوند نیز افرادی را بر آنها پیروز کرد که شوکت و قدرت آنها را در هم شکست و تا قرن‌ها آواره شدند.
سپس خداوند تهدید می‌کند (و ان عدتم عدنا ) اگر باز هم شما یهودیان مسیر ظلم و فساد و جنایت را پیش بگیرید ما هم مسیر نابودی شما را اختیار می کنیم و رژیم جعلی فعلی صهیونیستی فجایع و جنایات بی نظیری را علیه مردم فلسطین انجام داده است بر اساس وعده حتمی قرآن ریشه‌کنی اسرائیل حتمی است.

امام جمعه شهرستان پارسیان در خطبه دوم ضمن گرامی‌داشت سالروز شهادت شهید فهمیده و روز بسیج دانش آموزی و همچنین سالروز شهادت بسیجیان مدافع امنیت در اغتشاشات آبان ماه سال قبل شهیدان علی وردی و عجمیان بیان داشت:

مسیر پر افتخار شهادت در بین جوانان مسلمان ادامه دارد و امنیت و عزت خود را مرهون خون شهدا می‌دانیم .

حجت الاسلام والمسلمین دکتر اسماعیل نیا به دیدار اعضای کنگره بزرگداشت شهدای لرستان با مقام معظم رهبری پرداخت و بیان داشت :
رهبر معظم فرمودند همه بدانند ملت فلسطین پیروز است و دنیای آینده دنیای فلسطین است نه دنیای رژیم صهیونیستی

اسماعیل‌نیا در بخش دیگری از خطبه دوم به تحلیلی پیرامون حوادث اخیر در غزه پرداختند و گفتند:

طوفان الاقصی بعد از سه هفته هنوز هم اسرائیل و حامیانش را در می‌نوردد و دستاوردهای عظیمی در ابعاد مختلف سیاسی اجتماعی و گفتمانی برای فلسطین و مسلمانان و همچنین ضربات غیر قابل ترمیم برای اسرائیل و غرب به دنبال داشته است :
هزاران میلیارد هزینه کرد صهیونیست‌ها برای فراموشی مسئله فلسطین در بین کشورهای اسلامی بر باد داد و تبدیل به مسئله اول جهان بشریت شدن فلسطین شد.

در اقتصاد رژیم اسرائیل زلزله‌ای بزرگ اتفاق افتاد
امت محمد را متحد ساخت
عادی سازی روابط با رژیم را به شکست کشاند.

امید را به مسلمانان بازگرداند.
گروه‌های مقاومت را متحد کرد.
ضعف اسرائیل کودک کش را بر همه روشن ساخت.

حمایت شرم آور کشورهای غربی در راس آنها آمریکا از رژیم نسل کش اسرائیل آنها را بی‌آبرو کرد.

زمان تحریم همه جانبه و قطع تمامی روابط کشورها با اسراییل فرا رسیده واگر این کار رانکنند در جنایت صهیونیست‌ها شریک هستند.

طوفان الاقصی غرب را به هراس انداخت زیرا آنها می‌دانند این طوفان ریشه رژیم صهیونیستی را از بیخ خواهد کند پس لرزه‌های آن به تمامی کشورهای ظالم و مستبد غرب هم خواهد رسید.

غرب می‌ترسد نظم جدید جهانی با محوریت مقاومت و مسلمانان مظلوم عالم در حال شکل گیری است و هولوکاست و نسل کشی صهیونیست‌ها در غزه و تنفس مصنوعی دادن آمریکا و غرب به رژیم از پا درآمده صهیونیستی برای نجات از نابودی کامل مثل (کوری عصاکش کور دگر شود) می‌باشد.

ملت‌ها می‌دانند که مدیریت این جنایت در دست آمریکاست هرچه فریاد دارند بر سر شیطان بزرگ آمریکا می‌کشند.

دکتر قدومی نماینده حماس در ایران در دیداری که چند روز قبل با ایشان داشتم گفتند: ما مرد جنگیم مرد فرار نیستیم پیروز این میدان ماییم کسی که فرار می‌کند صهیونیست‌ها هستند و مردم مسلمان به زودی آن را خواهند دید.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر اسماعیل نیا در بخش پایانی خطبه به تدابیر ایران اسلامی در برگزاری اولین اجلاس وزرای امور خارجه ۳ + ۳ در تهران با عنوان (نوبت صلح همکاری به پیشرفت در قفقاز جنوبی) اشاره کرد و بیان داشت:
این کار با محوریت ایران حرکتی مثبت در مسیر تعمیق امنیت ، صلح و توسعه اقتصادی تجاری مبتنی بر آرامش منطقه‌ای بود.

پست های مرتبط

خطبه های 10 فروردین 1403

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده در خطبه های نماز جمعه بندرعباس…

۱۱ فروردین ۱۴۰۳

خطبه های 18 اسفند 1402

خطبه های نماز جمعه بندرعباس: تقدیر از مشارکت مردم در انتخابات: حجت…

مشروح خطبه نماز جمعه شهرستان رودان

خطیب نماز جمعه شهرستان رودان در اجتماع پرشور نمازگزاران جمعه با تبریک…

۷ اسفند ۱۴۰۲

دیدگاهتان را بنویسید